Вторник, 05 марта 2019 09:24

Ігор Леднiк звернувся з офіційним зверненням до ЦВК про скасування реєстрації кандидата в президенти України Петра Порошенка

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

04 березня 2019 року, заступник директора Інституту дослідження російської агресії, відповідальний секретар Міжнародного комітету ― За Будапештський меморандум, Ігор Леднiк звернувся з офіційним зверненням до ЦВК про скасування реєстрації кандидата в президенти України чинного глави держави Петра Порошенка.

Підставою для звернення стали тези Петра Порошенка про безальтернативність так званих мінських домовленостей і нездатності чинного глави держави забезпечити консультації з країнами-гарантами США і Великої Британії перед Україною, так як це має бути по міжнародному праву, а саме повернутися до будапештського меморандуму.


«Пройшов п'ятий рік з початку російської агресії проти України. Незважаючи на те, що настільки значна частина України перебуває під російською окупацією, країна піддається інформаційної, військової та політичної агресії з боку держави-агресора Росії, чинний президент нездатний, так як це необхідно зробити у відповідності з міжнародним правом, організувати консультації з країнами-гарантами США і Великої Британії за будапештським меморандумом. Нездатність президента України ініціювати проведення консультацій за будапештським меморандумом, рівнозначна юридичному невизнанню їм військової агресії Росії проти України, тимчасовій анексії АР Крим та окупації частини українського Донбасу. У цивілізованих країнах, за фактом нездатності глави держави апелювати до міжнародних договорів і зобов'язань інших країн, парламент вже давно оголосив би такому президенту імпічмент і відправив би його у відставку. Оскільки український парламентаризм перебуває в стадії зародка, парламент нездатний вказати чинному президенту на істотну прогалину в його роботі, цим змушені займатися громадські організації. Безумовно, мінські домовленості призупинили просування російських окупаційних військ на сході України. Проте варто нагадати, що вони були нав'язані Україні з боку Путіна і під тиском так званих «західних партнерів». Ці угоди є незаконними, не охоплюють тимчасово окупований Крим, в них немає ні слова про російської агресії проти України, і взагалі йдеться про якийсь збройному конликте на території України. Зараз ми бачимо, що нав'язані Україні так звані мінські домовленості не здатні забезпечити обмін військовополонених, припинити обстріл українських військ російськими окупаційними військами і колаборантами. Вони взагалі вже ні на що не здатні. Тому, я вирішив звернутися до ЦВК із заявою про скасування реєстрації кандидата на пост президента, чинного глави держави.», - пояснив Ігор Леднiк в інтерв'ю співрозмовнику інформаційного видання «Національної політики».

Текст заяви

 

 

Прочитано 209 раз Последнее изменение Вторник, 05 марта 2019 09:42
ИИРА

Институт Исследования Российской Агрессии

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Эксперты ИИРАстатьи и интервью